eşi yok, benzeri var.

Çünkü biz fırça ile kullanıma hazır beyaz porselenlerin üzerine istenilen desen veya röprudüksiyonları çalışıyoruz. Atölyemizde üreten her el, her fırça, her gün, her saat, her dakika değişkendir. Zaman sürekli akar, an'lar geçer, geçmiş, dün, bir saat önce, beş dakika önce olur; fırçadan akan, sürülen boya da bu değişkenlikle porselene aktarılır. Bu yüzden de atölyemizden çıkan hiçbir ürün birbirinin eşi değildir. Eserlerimizin eşi yok, benzeri var'dır.

 

Atölyemizdeki her obje birbirinin aynı olsa da desenleri farklıdır. Çünkü içine biraz önce içtiğimiz çayın keyfi katılmıştır, az önce bir arkadaşmınızın anlattığı hikayesindeki neşe kahkahalarımızla katılmıştır. Zaman zaman da hüzün katılır demiyoruz, zira hüzünlü anlarda eller fırça tutmaz. Fırçalar ellerden bırakılıp, hüzünlü yaşanmışlığı paylaşıp sonra neşe ve kahkahaya çeviririz sohbeti.

 

Evet biz objelerimizi süslerken içerisine sevgimizi katarız. Komiktir dışarıdan bakılınca ve biz bile sıklıkla kendi halimize güleriz. Gülmeyin diyeceğim ama gülmek çok güzel hep gülsün yüzünüz. Evet, gülmek çok güzel ve bulaşıcı; sokakta kahkahalarla gülen birini görsek, kendimizinde gülümsediğini fark etmez miyiz?. Gerçekten komik oluyor ama objelerimizi süslerken, birbirimize ''Bak teyzesi, ne güzel oldu değil mi?'' diyerek gösterip sonra halimize güldüğümüz zamanlar çok olmuştur.

 

Altın Eller Sanat Atölyesi olarak biz porselen süslemeyi çok seviyoruz. Doğal olarak sevdiğimiz bir işi yaparken çok keyif alıyor, objelerimizi boyarken içerisine sevgimizi, kahkahalarımızı akıttığımızı düşünüyoruz. Ayrıca bu sevgiyle boyadığımız objelerimiz her kimde ise o kişiye şans getirdiğine inanıyoruz.

 

Eğer bir gün bizim sevgi, neşe, heyecan, aşk, mutluluk, huzur dolu objelerimizden birine sahip olmak isterseniz bekleriz.

 

Evet, çalıştığımız veya beğendiğiniz herhangi bir deseni, istediğiniz bir objenin üzerine boyayabilir, hayallerinizi gerçekleştirebiliriz.

 

F.Ferayi Aygüler hakkında detaylı bilgi için tıklayın...

 

Süheyla Erkoşar hakkında detaylı bilgi için tıklayın...